Silcare Breathe Kilitli / Pinli

Aktivite seviyesi 3 4

Silcare Breathe Kilitli/Pinli Liner, Silcare Breathe Kilitsiz/Yastıklı Liner lerin patentli teknolojisi; liner üzerindeki benzersiz tek yönlü valfin güvenliği ile bir kilitleme sistemini birleştirerek liner ve güdük arasında hava geçirmez bir yalıtım oluşturur. 

Silcare Breathe Kilitli/Pinli Liner, süspansiyon dizliğine ihtiyaç olmadan daha serin ve kuru bir cilt ile, daha rahat bir uzuv ve optimum soket bağlantısı sağlanmasına katkıda bulunur.

Distal uçtaki tek yönlü gerilme piston hareketine karşı direnç gösterirken, proksimal uçtaki çift yönlü gerilme diz fleksiyonunun rahatlıkla gerçekleşmesini sağlar. TendressTM kumaş kaplaması sayesinde standart silikonlara göre daha düşük sürtünme katsayısı ile ciltteki kayma gerilimini azaltır. 

Nefes Alabilen Teknoloji

Silcare Breathe’in patentli teknolojisi, özel olarak tasarlanmış ve lazerle delinmiş delikleri sayesinde liner ve cilt arasında sıkışıp kalan hava ve terin dışarı atılmasını sağlar.

Yürüyüş sırasında deliklerden dışarı atılan hava ve nem, daha kuru bir cilt ve güdük için daha sağlıklı bir ortam oluşturur. Böylece tere bağlı oluşan ve standart protez linerlerde sıklıkla karşılaşılan göreceli hareketin zarar verici etkilerini azaltarak konfor ve kontrolün artmasına yardımcı olur.

 

 

büyüt

Başlıca faydaları

Lazer delikleri

Cilt ve liner arasına hapsolan hava ve ter,  proksimalden distal uca kadar uygun ölçülerde ve eşit uzunlukta homojen olarak lazerle açılmış deliklerden dışarı atılır. Tek yönlü bir valf ile kullanmak daha iyi bir vakum ve daha güvenli bir uyum sağlamaya yardımcı olur.

Gerilme bölgeleri

Distal uçtaki tek yönlü gerilme piston hareketine karşı direnç gösterirken, proksimal uçtaki çift yönlü gerilme diz fleksiyonunun rahatlıkla gerçekleşmesini sağlar.

TendresseTM kaplaması

Standart silikondan daha düşük sürtünme katsayısı ciltteki kayma gerilimini azaltır.

Silcare Breathe Locking LinerKilit Sistemi

Kilit sistemi ve benzersiz tek yönlü valf, liner ve linerin iç yüzeyi arasında hava geçirmez bir yalıtım sağlar. Silcare Breathe kilitli/pinli linerle ayrı bir süspansiyon dizliğine ihtiyaç kalmadan daha serin ve kuru bir cilt ile daha rahat bir uzuv ve optimum soket bağlantısı sağlanır.

Silcare Breathe Teknolojisi

Vücut, kan akışını cilt yüzeyine yakınlaştırarak kendini soğutur. Bunun yeterli olmadığı durumlarda daha fazla soğutmak için ter atar. 

Vücut ısısını düzenleme ihtiyacı amputeler için daha fazladır ve sıcaklık düzenlemesinin olmaması ciddi sorunlara ve olumsuz etkilere yol açar. 

Nefes Alabilen Teknoloji

Silcare Breathe serisi bu sorunlara çözüm bulmak üzere tasarlanmıştır. Lazerle açılmış delikler,  kullanıcıya serin, rahat ve güvenli bir uyum sağlamak üzere nemi ciltten uzaklaştırır.

  • Güdük ve liner arasında azaltılmış göreceli hareket
  • Gelişmiş propriyosepsiyon
  • Daha fazla konfor
  • Daha serin, kuru ve sağlıklı bir cilt

1 Seymour,R. Prosthetics and Orthotics: Lower Limb and Spinal. Philadelphia: Lippincott, Williams and Wilkins 2002,
2 Hagberg K, Brånemark R. Consequences of non-vascular trans-femoral amputation: a survey of quality of life, prosthetic use and problems. Prosthetics and Orthotics International. 2001; 25(3):186-94.
3 Peery JT, Ledoux WR, Klute GK. Residual-limb skin temperature in transtibial sockets. Journal of Rehabilitation Research & Development. 2005; 42(2):147-54.

Özellikleri

Amputasyon seviyesi Trans-tibial
Aktivite seviyesi 3 – 4
Mevcut ölçüler 22, 23.5, 25, 26.5, 28, 30, 32, 34, 36, 40

Test Kılavuzu 

Sipariş

Sipariş örneği

SB TT CP/LP XX L
  Trans-tibial Yastıklı/Kilitli Paralel Beden Açık ton

Note: 23.5 = 23 and 26.5 = 26

Ölçüleri

Liner Profile

Düzgün çalışmasını engelleyen görsel kusurlar için yılda bir kez bakım yapılması önerilir. Bakım yetkili personel tarafından yapılmalıdır.

Blatchford trademarks.

Last updated: 25th Haziran 2018

Bu sayfayı paylaş: