Linx

Hareket entegreli zeka
Bluetooth bağlantısı
Aktivite seviyesi 2 3 4

Linx, hidrolik destek sistemine koordineli bir talimat akışı sağlayarak kullanıcı hareketi, aktivite, çevre ve arazideki verileri aktif olarak algılayıp analiz ederek insan vücudunun inanılmaz ve karmaşık yapısını taklit eden bir deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır.

Sonuç olarak her zamankinden daha doğal bir yürüyüş deneyimi sunar; bu da kullanıcıların normal bir şeklide hayatlarını sürdürebilmeleri için özgürlük ve güven verir.

MDEA Award Winning Linx Limb System
German Design Award 2017
MacRobert Engineering Award Winner 2016

Özelli̇kler

  • Linx hem ayak bileği hem de dizi tek ana denetleyici tarafından kontrol eder. Linx 4 adet (CPU) mikroişlemci, 7 adet fiziksel (durumsal) ve 32 adet sanal sensörü bir arada kullanarak; değişken alan, eğim açısı ve yürüme hızı için ekstremiteyi ayarlayarak dengeli ve normal bir yürüyüş sağlar.
  • Dinamik denge – Linx, tüm arazi koşullarında güvenli duruşu sağlayacak şekilde harekete geçme ve durma işlevini ayarlar.
  • Fleksiyon kilit modu – Fleksiyondaki diz eklemi üzerinde veya rampalarda güvenli ve rahat ağırlık dağılımı sağlar.
  • Rampa dinamikleri – Kontrollü rampa inişi için ilerleyici ayak (DF direnci artmıştır) ve diz direnci ile daha güvenli iniş sağlar.
  • Hareket entegre mantığı = Mi² – Mükemmel dinamik tutarlılık için sensör girdilerine eş zamanlı olarak yanıt verir.
  • Sandalet kullanımı için ayrık parmaklı ayak kılıfı

 

büyüt

Hassas Performans

Entegre sensörler, verileri sürekli analiz ederek, bacağın bir sonraki adıma sorunsuz şekilde hizalanabilmesi için hidrolik teknolojiyi ayarlar. Bu tam entegre ve koordineli çalışan alt ekstremite sistemi, basamaklar, değişen hızlarda uyum ve eğimi ne olursa olsun rampalarda kolaylık sağlar. Böylece kullanıcıya, gitmek istediği her yere nasıl gideceğini düşünmeden keyifli bir yürüyüş deneyimi sunar.

Linx - Down Ramps

Rampa iniş

Linx, dik ve dik olmayan yamaçlar için farklı tepki seviyeleri ile kontrollü rampa inişi sunar. Diz ve ayak plantar-fleksiyon ve dorsi-fleksiyon oranını optimize etmek için birlikte çalışır. Diz direnci, bir orta direnç getirerek eş zamanlı olarak adapte olur. Orta eğimli rampalarda, Linx hem diz hem de ayak bileğinde, tüm vücudu güvenli bir iniş için sabitleyen bir fren etkisi sunar.

Linx - Up Ramps

Rampa çıkış

Diz ve ayak, dorsi-fleksiyona hızla uyum sağlamak için birlikte çalışır. Güvenli ve etkili bir salınım için, topuk sertleşirken ayak parmakları dorsi-fleksiyonda kalmaya devam ederek diz fleksiyonunu destekler. Bir rampada hareketsiz durumdayken ayak parmakları dorsi-fleksiyonda kalarak, diz üzerindeki ekstansiyon momentinin azaltılmasına yardımcı olur. Böylece daha rahat ayakta durma ve daha dik bir duruş pozisyonu sağlanır.

Linx - Speed & Terrain

Hız ve arazi

Eşzamanlı diz ve ayak programlamasından elde edilen ek sinerjiler, optimize edilmiş kontrol ünitesi ve hidrolik sistem ile kombine edildiğinde, hızlar arasındaki geçişler daha yumuşak olur ve değişik arazilerde zahmetsiz ilerleme sağlar.

Üstün konfor

Amputeler, amputasyondan çok yıllar sonra sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Alt ekstremite amputelerinde, genel nüfusa oranla 2-3 kat daha fazla osteoartrit gelişebilir.1

Uzun süreli kas iskelet sağlığı, doğal uzuv hareketinin dinamik ve adaptif özelliklerinin kopyalanmasına bağlıdır. Linx, kullanıcıların ihtiyaçlarına hizmet etmek için tam entegre bir yanıt sistemi içeren dünyanın ilk ve tek alt ekstremite protez sistemidir.

Linx - Üstün konfor

Olağanüstü güvenlik

Linx’in sunduğu çeşitli duruş desteği seviyeleri sayesinde, kullanıcının güven ve bağımsızlığı artar, böylelikle tökezleme, takılma ve düşme riski azalır. Ayrıca uzun süreli sağlığının korunması için daha dengeli ekstremite yüklemesine yardımcı olur. Linx, yürüyüş sırasında, kalabalık bir ortamda, engebeli arazide, yamaçlarda, basamaklarda veya ayakta sabit duruş sırasında optimum duruş desteği sağlar. Linx’in içindeki entegre duruş desteği ve hidrolik teknolojisinin benzersiz kombinasyonu kullanıcının güvenliğine katkıda bulunur.

Linx - Controlled Stance Support

Kontrollü duruş desteği

Duruş fazı boyunca destek direnci, daha fazla emniyetle ve çeşitli yüzeylerde daha az enerji ile en mükemmel yürüme dengesini sağlar.

Linx - Standing Support

Ayakta duruş desteği

Maksimum direnç, diz ve ayağı hem düz hem de eğimli arazide stabilize eder; daha iyi duruş ve dengeli yüklemeyi teşvik ederek sağlam taraf ve bele binen basınçları azaltır.

Linx - Stumble Recovery

Tökezlemeden kurtulma

Duruş direnci salınım fazı ekstansiyonu sırasında, diz stabilitesini sağlamak için kullanıcının takıldığı yerlerde devreye girer. Bu gibi durumlarda, fleksiyon direnci dinamik olarak artırılarak tökezleme sırasındaki düşmenin önlenmesine yardımcı olur.

Linx - Dynamic Stair Descent

Dinamik merdiven iniş

İlk adımdan hemen sonra diz direnci kademeli olarak diz fleksiyonu ile birlikte artarak merdiven inişi sırasında artırılmış kontrol ve güvenlik sağlar.

Linx - Dynamic Slope Descent

Dinamik yokuş iniş

Entegre diz ve ayak tepkisi, kullanıcının ara eğimler üzerinde proteziyle yürümesine olanak tanır.

Linx gerçek yaşam hikayeleri

Teknik veri

Ayak numarası

22-30

Bileşen ağırlığı

2.6kg

Uygulama yüksekliği

475-570mm

Topuk yüksekliği:

10mm

Özellikleri

Maksimum kullanıcı ağırlığı: 125kg
Aktivite seviyesi: 2-3-4
Ayak numaraları: 22-30cm
Bileşen ağırlığı: 2.6kg
Uygulama yüksekliği: 470mm- 565mm
Topuk yüksekliği: 10mm

Gösterilen bileşen ağırlığı; ayak kılıfsız 26 numara ayak içindir.

Sipariş

Sipariş örneği

LINX 25 L 3
Ürün kodu Numara Yay seti Yay seti

Koyu renk için “D” son ekini ekleyiniz
Örneğin: Ayak numarası 25sol, yay derecesi 3

 

Aksesuarlar

Uzun pilon kit – 339965
Pilon kesme aparatı – 941257
Hizalama kaması – 940093
Endolite programlama tableti – 019179

 

Ayak kılıfı genişlik kılavuzu

Yeni sandalet kullanımı için ayrık ayak parmaklı ayak kılıfı siparişi verirken, doğru genişliği seçmenize yardımcı olmak için aşağıdaki tabloyu kullanın. Artık  25-26 ve 27 numaralar için Dar (N) ve Geniş (W)  bağlantı parçaları arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Ayak kılıfı genişlik kılavuzu

Seçim tablosu

Resmin tümünü görmek için tıklayın

Düzgün çalışmasını engelleyen görsel kusurlar için yılda bir kez bakım yapılması önerilir. Bakım yetkili personel tarafından yapılmalıdır.

Blatchford trademarks.

Last updated: 27th Kasım 2018

Bu sayfayı paylaş: