Elan

Bluetooth bağlantısı
Aktivite seviyesi 2 3 4

Elan ayak sistemi, mikroişlemci kontrollü hızı ve arazi ayarlamaları ile devrim niteliğindeki yeni ayak/ayak bileği sistemidir.

Elan ayakta dururken ve yürürken, yamaçlarda ve engebeli arazilerde stabiliteyi optimize etmek için hidrolik direnç seviyelerini uyarlayarak doğal kas direncini ve ayak bileği hareketini taklit eder. Bu durum daha simetrik ekstremite yüklemesi sağlar ve telafi edici hareketleri ortadan kaldırarak yürüme hızını artırır. Ayak bileği pivot noktası, yürüyüş döngüsü boyunca daha doğal bir yanıt için anatomik ağırlık hattına yakın olarak optimal şekilde konumlandırılmıştır. 

Sensörler sürekli olarak çevresel geri bildirimi izler ve hesaplama yapar. Merdiven, rampa iniş ve çıkışlarında, her türlü zeminde en güvenli, en rahat, en konforlu ve enerji verimli ayak yanıtını sağlamak üzere tasarlanmıştır.  K2-K3 ve K4 aktivite seviyesi kullanıcıları içindir. Hidrolik kontrol sayesinde vücudu  yürüyüş stiline göre  biyomimetik olarak eşleştirerek kıvrımlı bir hareket ve sessiz çalışma sağlar. 

Özelli̇kler

 • Mikroişlemci kontrollü kendi kendini hizalayabilen dorsal ve plantar fleksiyon
 • Ayakta duruş destek modu sabit durduğunda direnci artırarak dengeli, çaba sarf etmeden daha doğal bir duruş sağlar.
 • Hız değişimlerine göre değişken yanıt
 • Hızlı yürüyüş veya yokuş çıkarken artan plantar fleksiyon direnci sayesinde daha fazla enerji depolama ve geri dönüşü sağlar
 • Takılma ve düşme riskini azaltmak için ayak bileği açıklığı artırarak salınım fazı sırasında dorsifleksiyonda kalır
 • Piller ayak bileği içinde bulunur
 • Yokuşlarda yürürken, daha iyi emniyet ve denge sağlamak için artan dorsi-fleksiyon direnci ile bir fren etkisi yaratır
 • Sandalet kullanımı için ayrık parmaklı ayak kılıfı

Ayak kılıfı ve kaydırma çorabı dahildir

büyüt

Başlıca faydaları

Daimi destek modu

Herhangi bir hareket algılanmadığı sırada, doğal duruş sağlamak için hidrolik kısım sertleşir. Bu durum soket arayüz basınçlarını eşitleyerek hastanın daha uzun süre kolayca ayakta kalmasını sağlar.

Entegre mikro konnektör

Yenilenen tasarım, yeni LED pil güç göstergesi entegre bir şarj konnektörüne sahiptir.

Basitleştirilmiş klinisyen kurulumu

Yeni yazılım arayüz programı basitleştirildi, böylece klinisyenlerin Elan’ı kurmaları her zamankinden daha kolay hale geldi.

Daha uzun pil ömrü

Yenilenen batarya  ve güç tasarruf modu ile artık daha uzun pil kullanımı sağlar.

Elan neden farklı

Tepeler ve eğimler ampute kişiler için benzersiz zorluklar teşkil eder. Elan ayakta durma ve yokuş aşağı eğimler için daha fazla sabitlik, yokuş yukarı ve hızlı yürüme için daha büyük destek sağlamak üzere  dorsal ve plantar fleksiyon direnç seviyelerini mikroişlemci aktif direnç kontrolüyle ayarlar.

Rampa freni

New Elan Ramp Brake

Yokuş aşağı yürürken;  düşük plantar fleksiyon direnci,  geliştirilmiş güvenlik ve emniyet için ayağın eğimle daha hızlı bir şekilde tam temas etmesine izin verir. Aynı zamanda, artırılmış dorsi fleksiyon direnci daha güvenli ve daha kontrollü bir iniş için kullanıcıyı sabitleştirerek bir fren etkisi yapar. 

Rampa desteği / Hızlı yürümeNew Elan Ramp Assist

Hızlı ve yokuş yukarı yürürken plantar fleksiyon direnci artarak daha uygun enerji depolanmasına ve geri dönüşüne izin verir. Azalmış dorsal fleksiyon direnciyle birleştiğinde ileri doğru hızlanmasına yardımcı olarak yokuş yukarı ve hızlı yürümek için gereken çabayı en aza indirir.

Daimi destek

New Elan Standing Support

Daha uzun süreyle ayakta durmak çok daha kolay hale geldi. Sensörlerden oluşan bir ağ kullanıcının hareketsiz olduğunu algılayarak denge ve sabitliğin iyileştirilmesine yardımcı olmak üzere direnci artırır, çabayı azaltır ve daha doğal bir duruşu destekler.

Salınım aralığı

New Elan Swing Clearance

Salınım aşaması boyunca, bilek dorsi fleksiyon pozisyonunda kalır, her adımda ayak parmağı aralığını artırarak tökezleme veya düşme riskini azaltır.

Bilimsel olarak kanıtlanmış

Hydraulic Ankle Clinical CompendiumEndolite’ın biyomimetik hidrolik teknolojisi, kas hareketinin dinamik ve adaptif özelliklerini taklit ederek daha doğal bir yürüyüş sağlar. Endolite hidrolik ayak bileği ayaklarını hidrolik olmayan ayaklarla karşılaştıran çok sayıda bağımsız bilimsel çalışmanın sonuçları:

 • Azalan soket arayüz basınçları sayesinde mükemmel konfor sağlar
 • Geliştirilmiş emniyet sayesinde takılma ve düşme riskinde azalma
 • Yumuşak, kolay ve doğal yürüyüş şekli
 •  Her iki tarafa eşit ve dengeli ağırlık yüklemesi
 • Hasta memnuniyetinde artış

Dokümanı bir PDF olarak indirmek için lütfen klinik özete tıklayın.

Özellikleri

Maksimum kullanıcı ağırlığı: 125kg
Aktivite seviyesi: 2-3-4
Ayak numara aralığı: 22-30cm
Bileşen ağırlığı: 920gr
Uygulama yüksekliği: 170 mm 22-26 numaralar için
175 mm 27-30 numaralar için
Topuk yüksekliği: 10mm

*125 kg’ın üstünde 150 kg’a kadar olan ağırlıklar için bir Endolite temsilcisine başvurun.
Gösterilen bileşen ağırlığı ayak kılıfı olmadan 26cm ayak ölçüsü içindir

 

Aksesuarlar

Hizalama kaması 940093
Yedek batarya şarj kiti 409087E
Klinisyen el kitabı 938317E
Endolite programlama tableti 019179

Sipariş

Sipariş örneği

ELAN 25 L 3
Ürün kodu  Numara Taraf Yay seti

Koyu renk tonu için “D” son ekini ekleyin
Örneğin: Elan, numara 25 sol, yay derecesi 3

 

Ayak kılıfı genişlik kılavuzu

Yeni sandalet kullanımı için ayrık ayak parmaklı ayak kılıfı siparişi verirken, doğru genişliği seçmenize yardımcı olmak için aşağıdaki tabloyu kullanın. Artık  25-26 ve 27 numaralar için Dar (N) ve Geniş (W)  bağlantı parçaları arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Ayak kılıfı genişlik kılavuzu

Seçim tablosu

Resmin tümünü görmek için tıklayın

Patent reg: 5336386, 1149568

Düzgün çalışmasını engelleyen görsel kusurlar için yılda bir kez bakım yapılması önerilir. Bakım yetkili personel tarafından yapılmalıdır.

Blatchford trademarks.

Last updated: 27th Kasım 2018

Bu sayfayı paylaş: