Kurumsal genel bakış

kurumsal-genel-bakis

Blatchford, dünyanın en köklü protez şirketlerinden biridir. Şirketimizin genel merkezi dünya çapında ek klinik, imalat, araştırma ve geliştirme bölümleri ile İngiltere’de yer almaktadır.

Dünya çapında başka benzeri olmayan en son yeniliğimiz LİNX; diz üstü amputelerin daha aktif ve bağımsız yaşayabilmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış, dünyanın ilk ve tek tam entegre, mikroişlemci kontrollü alt ekstremite protez sistemi LİNX alt ekstremite protezlerinde ve rehabilitasyon alanında radikal bir gelişmedir ve piyasaya çıktığı 2016 yılından bu yana bir çok ödüle layık görülmüştür:

2016 yılının Haziran ayında MacRobert Mühendislik ve Kraliyet Akademisi tarafından düzenlenen Birleşik Krallık mühendislik ödülünü LİNX Tam Entegre Bacak Sistemi kazandı. Tüm mühendis ve destek personelimizin özenli ve titiz ekip çalışmaları ile ortaya çıkan dünyanın ilk en akıllı protezi Linx, ekibimizin muhteşem çalışmalarıyla Simens, Jaguar ve Land Rover gibi markaları geride bırakarak bu ödülü almaya hak kazandı. 2017 yılında Medtech için yapılan Medikal Tasarım Mükemmellik Ödülleri yarışması tıbbi teknoloji endüstrisinin en prestijli ödül programıdır. Blatchford, önde gelen klinisyenler, mühendisler ve tasarımcılardan oluşan jüri tarafından dokuz farklı tıbbi teknolojik ürün kategorisinde 45 olağanüstü finalist arasından birinci seçildi. Yine aynı yıl 13 Haziran’da New York’taki Jacob K. Javits Kongre Merkezinde düzenlenen törende Blatchord’un Linx sistemi, Rehabilitasyon ve Yardımcı Teknoloji Ürünleri kategorisinde “Altın madalya”ya layık görüldü ve ayrıca “Şovun en iyisi” ödülünü de aldı.

2017 Alman Tasarım Ödüllerini de yine Linx kazandı. Alman Tasarım Ödülü için sadece benzersiz tasarım ürünlerini kabul eden yüksek kalibreli uluslararası jüri, yenilikçi ürünleri onurlandırmak, projeler ve onların üreticileri ve tasarımcılarını desteklemek için öncülük eder.

Bu, mükemmellik, başarı, yenilik, özveri ve en son teknolojilerden en verimli şekilde faydalanabilmek için gösterdiğimiz ayrıcalıklı özenin kanıtıdır. Klinik anlamda protezlerdeki gelişmeler amputelerin hayatlarını farklılaştırdı.

Linx, her türlü zeminde mükemmel bir yürüyüş sağlamak için diz, ayak ve ayak bileğinin sorunsuz bir şekilde çalıştığı tam entegre, mikroişlemci kontrollü alt ekstremite protez sistemidir. Orion, hastaya doğal, etkin hareketi eş zamanlı olarak sunan, 5 farklı gelişmiş stabilite performansı ile hastanın güvenliğini sağlayan ve her iki yürüyüş fazını mikroişlemcili olarak kontrol edebilen sofistike diz eklemidir. Doğal ayak bileği eklemine en yakın
hareketleri sergileyen mikroişlemcili biyomimetik hidrolik Elan ayak ve ayak bileği eklemi. Yine biyomimetik hidrolik teknolojisinin kullanıldığı ve optimum soket emniyeti için integre geliştirilmiş aktif vakuma sahip, 17”Hg kadar basınç oranı ayarlanabilen Echelon VAC, güdükteki terleme problemini sonlandıran Silcare Breathe Liner gibi benzersiz teknolojiler kullanılarak üretilen ürünlerimiz en son yeniliklerimizdendir. Kazandığımız büyük ödüllerden bazıları şunlardır: Teknolojik Başarı ve İhracat dalında 4 adet Kraliçe Ödülü, Tasarım Konseyi Ödülü, Yenilik dalında Galler Prensi Ödülü, Millennium Ürünleri Ödülü, İngiliz Mühendislik Mükemmeliyet Ödülü, IOD, EEF ve BHTA Yaşam Ödülü Uygulaması.

Yönetim Kurulu Başkanımız Stephen Blatchford protez ve rehabilitasyon sektörüne ilişkin tedavi yapılarını göz önünde bulundurarak, teknolojinin geliştirilmesinde etkin rol oynamak amacı ile diğer personel üyelerini teşvik ederek birçok endüstri ve resmi kurullarda önemli roller üstlenmektedir. 2015 yılından bu yana genel merkezimiz İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde sizlere ve hastalarımıza en mükemmel, kaliteli hizmeti sunmaktan gurur ve mutluluk duymaktayız.

Blatchford Grup